Przyjazd
Wyjazd
Kup Voucher Kocham Pieniny Program lojalnościowy

Jesteśmy eko

Nasze prz(EKO)nanie

Idea dbania o lokalne środowisko towarzyszyła nam od samego początku, kiedy to pojawiły się pierwsze założenia dotyczące Hotelu Szczawnica Park Resort & Spa ****. Projekt budynku wpisuje się w jego otoczenie, nawiązuje do lokalnej zabudowy i nie dominuje nad krajobrazem. Podczas budowy świadomie dobieraliśmy rozwiązania technologiczne ograniczające negatywny wpływ na nasze otoczenie. Wprowadzamy rozwiązania ekologiczne w codziennej pracy i zachęcamy Gości do wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska.

Wierzymy, że to co robimy jest słuszne.

Bądźmy (EKO)logiczni

Każdego dnia zachęcamy Gości do zaangażowania, poprzez podjęcie niewielkie decyzji dotyczących pobytu, które mogą mieć duży wpływ na ochronę środowiska w skali całego hotelu.

  • Pokoje hotelowe są codziennie sprzątane podczas pobytu, jeżeli zdaniem Gości nie jest to konieczne mogą danego dnia zrezygnować z tej usługi. W ten sposób ograniczamy zużycie chemii, wody, energii co ma pozytywny wpływ na środowisko. Zgodnie z zasadą win-win, zyskuje nie tylko środowisko ale też nasi Goście. Zaoszczędzone środki przekazujemy w postaci bonów kwotowych, które można przeznaczyć na przyjemności kulinarne w naszym hotelu.
  • Staramy się aby nasze śniadania było bardzo urozmaicone i wyjątkowo smaczne, są bowiem początkiem dobrego dnia. Codziennie podczas śniadań bufetowych uświadamiamy i prosimy o wspólne działania mające na celu ograniczenie marnowania żywności. Na stołach w restauracji nasi Goście znajdą prośbę – weź tyle ile zjesz, zawsze można wrócić po dokładkę, a dzięki temu wspólnie ograniczymy marnowanie żywności.
  • Wymiana pościeli i ręczników na życzenie.
  • Ograniczyliśmy używanie plastikowych butelek, kubków i słomek. Woda w pokojach oraz inne napoje serwowane w barach kupujemy w szklanych butelkach, które zbieramy i zwracamy do producenta. Nasz personel został wyposażony w aluminiowe bidony wielokrotnego użytku, które napełnia wodą do picia. Słomki plastikowe i kubki na gorące napoje na wynos zastąpiliśmy papierowymi.
  • Na naszym parkingu hotelowym Goście mogą bezpłatnie skorzystać z dwóch ładowarek elektrycznych dla samochodów. Zachęcamy do ekologicznego podróżowania!

(EKO)nomia hotelu

Wybieramy najnowocześniejsze ekologiczne rozwiązania technologiczne, które mają również późniejsze znaczenie ekonomiczne dla hotelu.

W głównej mierze stawiamy na energie odnawialną. Częściową produkcję prądu zapewniają nam ogniwa fotowoltaiczne zlokalizowane na dachu hotelu. Obok nich znajdują się także kolektory słoneczne o łącznej mocy 78 kW, które wykorzystujemy do podgrzewania wody użytkowej i basenu.

Ogrzewanie obiektu realizoane jest przez nowoczesne piece gazowe kondensacyjne, wspomagane przez Klima konwektory rozlokowane zarówno na częściach wspólnych jak również jednostkach mieszkalnych. Obiekt jest wyposażony w system wentylacji mechanicznej z wymiennikami krzyżowymi o wysokim współczynniku odzysku ciepła.

W całym obiekcie w 98% wykorzystujemy oświetlenie LED, a więc najbardziej energooszczędne rozwiązanie dostępne aktualnie na rynku.

W hotelu obowiązuje segregacja śmieci i dbamy o to, aby wszystko co może zostało poddane recyclingowi.

 

 

 

 

Lokalizacja

W sercu uzdrowiska

ul. Główna 25,
34-460 Szczawnica, Polska

Zobacz na mapie
Newsletter

Bądź na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij